Jastarnia 2009

Plan był prosty. Spotykamy się w sobotę o godz. 11.00 w Jastarni w Bazie JASA Centrum Nurkowym Akademii Podwodnej, ogarniamy sprzęt i wypływamy Ribem na wrak ORP Groźny. Niestety nasz kolega Łukasz zadbał o to aby nasze plany pokrzyżować. Najpierw samym przyjazdem na umówione miejsce z godzinnym opóźnieniem, później sygnałem, że dziś jednak nie jest w stanie z nami nurkować…. To był dopiero początek naszych kłopotów….

Gdy już zakończyliśmy odprawę i omówiliśmy wszystkie szczegóły związane z nurkowaniem z łodzi Jurek – szef bazy – oznajmił że nasze wypłynięcie jest pod znakiem zapytania, gdyż na łodzi powstała awaria – brak chłodzenia silnika.! Widząc nasze podenerwowanie nie tylko związane z nagłą zmianą planów, od samego rana wszystko idzie nie tak jak powinno, Jurek wziął się do pracy i  w 20 minut podstawił nam inną łódź gotową do wypłynięcia.

I tak wypłynęliśmy łodzią VIVIEN na nurkowanie wrakowe. Nurkowanie przebiegło zgodnie z planem co bardzo ucieszyło prowadzącego i nadzorującego nurkowanie. Łukasz po zaczerpnięciu świeżego morskiego powietrza przyznał się do głupstwa i bez oporów wskoczył z nami do wody. Wszelkie komplikacje związane z przygotowaniem do wypłynięcia zrekompensował nam Bałtyk, który przywitał nas wspaniałą i przejrzystą wodą, oraz wielki uśmiech, który zagościł po nurkowaniu na naszych twarzach i do samego wieczoru nie chciał nas opuścić.

Serdecznie pozdrowienia i podziękowania dla naszych kolegów; Jurka za wspaniałą obsługę w basie Jasa, Tomka, Łukasza, Macieja oraz Czarka i jego kolegi, który co prawda nurkował bardzo krótko ze względu na olbrzymie RMV, ale na pewno było to spowodowane widokami jakie miał okazję zobaczyć pod wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *